Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. iOS 18 ile birlikte AI tarafından oluşturulan emojiler gelebilir

iOS 18 ile birlikte AI tarafından oluşturulan emojiler gelebilir

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
70 0
iOS 18

iOS 18, iPhone deneyimine biraz daha eğlence katabilir. Bloomberg’den Mark Gurman, AI tarafından oluşturulan emojilerin Apple’ın önümüzdeki ay WWDC‘de tanıtacağı yeni özellikler arasında olacağını bildirdi. Gurman, şirketin “kullanıcıların attığı mesaja bağlı olarak anında özel emojiler oluşturabilen bir yazılım geliştirdiğini” söyledi. İşte detaylar

Apple’ın ayrıca iPhone kullanıcılarının, uygulamaları ve ana ekranları için uygulama simgelerinin rengini değiştirme ve ızgara düzenine kilitlenmek yerine her şeyi daha özgürce düzenleme gibi daha fazla özelleştirme seçeneğine sahip olmalarını sağlayacağı bildiriliyor. Özellikle sonuncusu Apple için oldukça büyük bir değişiklik olacaktır. Aynı zamanda bu, ana ekran tasarımlarıyla daha yaratıcı olmak isteyen kullanıcılar için hoş bir değişiklik olabilir. Ancak söz konusu bu özelliklerin, iOS 18 için henüz birer söylenti olduğunu belirtmekte fayda var.

iPhone

Apple’ın yeni yapay zeka planları

Ayrıca, Apple’ın 10 Haziran‘da gerçekleşecek olan yıllık geliştiriciler konferansı (WWDC) öncesinde yapay zeka planları hakkında ziyadesiyle söylenti mevcut. Ancak Gurman, Apple’ın bu aşamada çok gösterişli bir şey sunmak yerine, teknoloji için pratik uygulamalara bağlı kalacağını öne sürüyor.

Apple’ın OpenAI ile bir ortaklık duyurması bekleniyor ve Gurman’a göre Safari aramaları, Siri, fotoğraf rötuşlama ve sesli not transkripsiyonları gibi özelliklere yapay zeka desteği getirilebilir. Şirket ayrıca bildirimler, web sayfaları ve daha fazlası için akıllı özetler de sunabilir. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir