Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Türkiye’de Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Türkiye’de Hizmet Vermeye Hazırlanıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
137 0
starlink

Elon Musk‘ın uydu interneti şirketi Starlink, Türkiye’de hizmet vermeye hazırlanıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, SpaceX yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Sayan, açıklamasında, “Alçak yörünge uydu hizmeti sunan Starlink, ülkemizde de faaliyette bulunmak istediklerine dair taleplerini iletmişlerdi. Bu taleplerine istinaden, bugün Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumumuzda SpaceX yetkilileri ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik” dedi.

Toplantıda, Starlink’in Türkiye’de hizmet vermesi için gerekli izinlerin alınması ve altyapı çalışmalarının yapılması gibi konuların ele alındığı öğrenildi.

İlginizi çekebilir: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elon Musk ile görüştü: Tesla ve Starlink iş birliğine dair detaylar

Sayan, toplantının ardından yaptığı açıklamada, “Toplantı neticesinde; 25 Eylül 2023 Pazartesi günü uydu hizmetleriyle ilgili paydaşlarımız başta olmak üzere tüm haberleşme sektörümüz ve kamuoyu görüşlerini alacağız” ifadelerini kullandı.

Starlink, Türkiye’de hizmet vermeye başlaması halinde, özellikle kırsal kesimlerde internet erişimini iyileştirmesini de mümkün hale getirecek.

Starlink’in Türkiye’de hizmet vermesiyle birlikte, mevcut internet sağlayıcıları üzerinde de rekabet baskısı oluşturması bekleniyor. Neler düşünüyorsunuz? Starlink ülkemizde rekabet edecek seviyeye gelebilir mi? Yorum bölümünden belirtin. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
6
5
2
2

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir