Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. En iyi ücretsiz VPN listesi! (2024)

En iyi ücretsiz VPN listesi! (2024)

Eymen Taner Eymen Taner - - 4 dk okuma süresi
213 0
ücretsiz vpn

Sanal Özel Ağ (VPN), internet üzerinde bilgilerinizi koruyan bir gizlilik aracıdır. VPN’ler verilerinizi şifreleyerek internette anonim olarak gezinmenize ve engellenen hizmetlere erişebilmenize olanak tanır. Bunun için, birçok ücretli ve ücretsiz alternatif mevcut.

Ücretsiz VPN hizmetlerinde güvenlik hususu büyük önem taşıyor. Bu bağlamda; güvenlik ve gizlilik politikalarını, özellikleri, engelleme kaldırma yeteneklerini, hızlarını ve sunucu konumlarını göz önünde bulundurarak sizler için en iyi ücretsiz VPN hizmetlerini listeledik.

Proton VPN

proton vpn

Proton VPN’in ücretsiz sürümünde, kullanıcılara herhangi bir veri veya hız sınırı uygulanmıyor. Bu özelliğiyle diğer VPN servisleri arasında öne çıkıyor. 200 hızlı ücretsiz sunucunun yanı sıra, sadece 3 VPN sunucu konumu bulunduruyor. Aynı zamanda uygulamaya, masaüstü ve mobil olmak üzere tüm platformlarda erişmek mümkün. Proton VPN’in tüm uygulamaları yüksek bağlantı hızları ve yüksek güvenlik standartlarını kullanıyor.

Windscribe

windscribe vpn

Windscribe, 11 ülkedeki ücretsiz VPN sunucularına hızlı ve güvenli erişim sunuyor. VPN hizmeti, 6 Netflix kütüphanesine ek olarak Amerikan platformları Hulu ve HBO Max gibi platformların engelini kaldırabiliyor. Ancak, uygulamanın aylık 10GB veri sınırı mevcut.

Windscribe, güvenlik duvarı aracı sayesinde bağlantının kesilmesi durumunda gerçek IP adresinizin ve veri paketlerinizin VPN tünelinin dışına sızmasını önler.

PrivadoVPN

privadoVPN

PrivadoVPN’in ücretsiz sürümü oldukça iyi bir VPN hizmeti sağlıyor. Program, 11 ülkede 14 şehre bağlanmanıza imkan tanıyor. Windows, macOS, iOS ve Android’te yer alan PrivadoVPN’in aylık 10 GB veri limiti bulunuyor. Aynı zamanda Netflix, Disney+ gibi yayın hizmetleri için ideal olduğunu belirtelim.

Atlas VPN

Atlas VPN

Atlas VPN, en güvenli ücretsiz VPN hizmetlerinden biridir. IP adresinizi değiştirmek ve çevrimiçi taramanızı gizlemek için kolay bir kullanım sunuyor. Halihazırda Windows, macOS, iOS ve Android platformları için kullanılabilen program, 3 farklı ülkede sunucu ağı ile birlikte diğer VPN hizmetlerine benzer şekilde aylık 10 GB veri limiti bulunduruyor.

ZoogVPN

ZoogVPN

ZoogVPN, hizmeti genelinde bir kayıt tutmama politikası uyguluyor. Bu bağlamda, web etkinliğinizin veya gerçek IP adresinizin kayıtlarını tutmaz. Hizmet; Windows, macOS, iOS ve Android için basit ama hızlı bir kullanım sunuyor. 10GB aylık veri kullanım sınırı ile birlikte 5 sunucu konumu içeriyor.

Hotspot Shield

Hotspot Shield

Hotspot Shield, çoğu ücretsiz VPN hizmetinde bulunmayan bir özellik olan, entegre yerleşik kötü amaçlı yazılım engelleme çözümüne sahip. Hizmet, yerel sunucularda neredeyse hiçbir hız kaybı yaşatmayarak en hızlı ücretsiz VPN’ler arasında yer alıyor. Lakin, sadece 4 sunucu konumunun yanı sıra Günlük 500MB ücretsiz veri kullanımı sunuyor.

Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

VPN nedir?

Sanal Özel Ağ, verilerinizi şifreleyerek internette anonim olarak gezinmenizi sağlayan bir hizmettir.

Ücretsiz VPN hizmetleri güvenilir mi?

Bu listedeki VPN sağlayıcıları güvenlik zafiyeti oluşturmaz.

Listedeki tüm VPN sağlayıcıları ücretsiz mi?

Tamamen ücretsizdir ancak ücretli sürümleri de mevcut.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir