Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Instagram gizlilik özelliğini test ediyor

Instagram gizlilik özelliğini test ediyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
29 0
instagram

Instagram, kullanıcıların gönderilere verdikleri beğenileri kimlerin görebileceğini seçmelerine olanak tanıyan bir gizlilik işlevini test ediyor. Yeni gizlilik seçeneği, kısa bir süre önce eski Twitter olan X’teki bir kullanıcı tarafından bulundu.

Ekran görüntülerinde de görüldüğü üzere, kullanıcı beğenilerinin görünürlüğünü herkesle, yalnızca takipçilerle, yalnızca yakın arkadaşlarla ya da hiç kimseyle kısıtlayabiliyor. Bu seçenek uygulamanın ayarlar menüsünde yer alıyor.

Bilgi veren kişiye göre, yeni özellik Instagram uygulamasının Beta sürümünde test ediliyor. Platform şu ana kadar bu eklemeyi resmi hale getirmedi.

İlginizi çekebilir; Tesla İnsansı Robot Optimus Gen 2’nin Prototipini Gösterdi

Instagram’ın başlıca rakiplerinden biri olan TikTok’ta, diğer kişilerin beğenilerini istediğiniz zaman gizlemek, hatta takip edilen profillerin listesini gizlemek mümkün. Dolayısıyla bu seçeneğin Meta ağında hala bekleyen önemli bir özellik olduğunu söylemek mümkün.

Şimdilik, beğenileri gizleme seçeneğinin ne zaman herkese açılacağına dair bir bilgi yok. Ancak, aracın herkese ulaşmadan önce sınırlı sayıda kullanıcıya sunulması çok muhtemel.

Yeni Instagram özellikleri

Geçtiğimiz haftalarda Instagram çeşitli ilginç yeni özellikler yayınladı. En son eklenen özellik, Notlar’da video yayınlama özelliğidir, bu da aracı eskisinden daha dinamik hale getirmektedir.

Platformun bir diğer yeni özelliği de, topluluk tarafından çok talep edilen bir şey olan Reels’ten videoları yerel olarak indirme yeteneğidir. Artık herkese açık profillerden videolar istenildiği zaman indirilebilecek.

Gelecekte Instagram, yalnızca yakın arkadaşlar için bir tür ikincil besleme olan “Your Space” i de başlatmalıdır. Bu işlev uygulamada geliştirme aşamasında bulundu.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir