Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. Epic Games, iOS ve Android’e geliyor! İşte ilk detaylar

Epic Games, iOS ve Android’e geliyor! İşte ilk detaylar

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
102 0
epic-games

Epic, Games Store’un mobil versiyonunun ilk görüntülerini pay. Mobil oyun mağazası Android ve iOS işletim sistemli tabletler ve cep telefonları için açılacak.

Tanıtım, şirket tarafından GDC 2024 sırasında düzenlenen State of Unreal Livestream konferansı sırasında gerçekleşti. Bu, Google Play Store ve App Store’un satın alma ve mikro işlemlerdeki zorunlu ücretlerinin kontrolünden kaçmak isteyen Epic Games’in uzun süredir devam eden bir isteğiydi.

Görsel hem platformun ana sayfasını hem de belirli oyunlara ayrılmış sekmeyi gösterirken, Android mağazasının kendisi gibi mevcut uygulama mağazalarını çok andırıyor.

epic-games

Temel olarak, hizmet Fortnite ve Rocket League’den üçüncü taraf oyunlarına, yani diğer stüdyolar tarafından yapılanlara kadar Epic Games tarafından geliştirilen, dağıtılan veya ortak olunan uygulamaları bir araya getirecek.

İlginizi çekebilir; Yeni BMW iX2 eDrive 20 satışa sunuldu

Her oyunun topluluktan aldığı ortalama bir puan ve görünür bir derecelendirmenin yanı sıra oyunun önizleme görüntüleri de olacak. Mağaza, örneğin PC’de oynanabilir olması gibi birden fazla cihaz için mevcut olup olmadığını da size bildirecek.

PC istemcisinde kullanılan Epic hesabının aynısı mobil sürümde de kullanılacak. Daha fazla ayrıntı ve lansman sırasında uyumlu oyunların listesi gelecekte paylaşılacak.

2024 için lansman sözü verildi

Şirkete göre, Epic Games Store’un 2024 yılı sonuna kadar her iki mobil platformda da açılması hedefleniyor. Ancak bundan önce Apple ile olan belirli bir anlaşmazlığı çözmesi gerekiyor.

Fortnite’ı iOS ve Mac platformlarından yasakladığı için Apple’a karşı açılan davanın sona ermesinin ardından Epic Games şimdi Apple’ı App Store’daki ödemelerle ilgili bir ihtiyati tedbir kararına uymamakla suçluyor.

Buna ek olarak, Epic’in geliştirici hesabı şirket tarafından yasaklandı (ve daha sonra eski haline getirildi), bu da lansman planlarını geciktirebilir. iOS’ta, App Store dışındaki uygulama mağazalarında Avrupa Birliği ülkeleri dışında hala kısıtlamalar olduğunu hatırlamakta fayda var.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir