Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google, RCS Mesajlarına Renkli Duvar Kağıtları Ekliyor

Google, RCS Mesajlarına Renkli Duvar Kağıtları Ekliyor

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
38 0
RCS

Google, SMS/MMS konuşmalarından ayırt etmeye yardımcı olmak için Mesajlar’daki RCS sohbetleri için bir arka plan duvar kağıdı ekliyor. Android ve iOS ekosistemi arasında daha fazla uyumlulukla, cihazlar arasındaki konuşmaları birleşik ve uyumlu hale getiren RCS mesajlama protokolü için gelen yenilikler belli oldu.

SMS’ten ayırt etmek için RCS mesajlarına gelen yeni özellik

Google, nihayet Apple’ın 2024 yılı için iPhone’daki teknolojiye desteği onaylamasından sonra, SMS’i değiştirmek için RCS’ye yeni özelliklerin oluşturulması adına yatırım yapıyor. Kullanıcıların mesajları RCS ve SMS/MMS aracılığıyla gönderilenler arasında ayırt etmelerine yardımcı olmak için yeni renkli arka plan duvar kağıtları tasarlandı.

Mesajlaşma

RCS mesaj

Mesajlar sırasında tonlarda değişen daireler ve kabarcıklardan oluşan bu dinamik RCS renk sisteminin ilk görüntüleri paylaşıldı. Sözü edilen tasarım, telefonunuz açık bir tema kullanırken oldukça belirgin, lakin karanlık mod tercih edildiğinde görülmesi oldukça zor.

Bu Dinamik Duvar Kağıtları sisteminin, konuştuğunuz diğer kişinin arka planıyla senkronize edilebileceği belirtiliyor. Ancak kullanıcı isterse eğer bu renkli arka planları tamamen kapatabilecek. Google ayrıca dokuz renk arasından seçim yapmanıza olanak sunan konuşma balonlarını özelleştirmek için bir özellik hazırlıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir