Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google, şifre paylaşım özelliğini tanıttı

Google, şifre paylaşım özelliğini tanıttı

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
49 0
google

Google, Mayıs 2024 Play Hizmetleri güncellemesinin (v24.20) bir parçası olarak Google Şifre Yöneticisi’ne, şifre paylaşım özelliğinin eklendiğini duyurdu. Bunun, şifrenizi Google hesabı olan herkes yerine yalnızca aile grubunuzdaki kişilerle paylaşmanıza olanak sunduğunu belirtmekte fayda var. İşte detaylar

Google, aile üyeleri için şifre paylaşımını duyurdu

Bu yeni özellik ile artık şifrelerinizi Google Şifre Yöneticisi üzerinden aile grubunuzla güvenli bir şekilde paylaşabilirsiniz. Google, destek sayfasında “Bir şifre paylaştığınızda, aile üyeleriniz kullanıma hazır Google Şifre Yöneticilerinde bunun bir kopyasını alacaklar.” diye açıkladı.

Bir aile grubunuz varsa, Google’ın Şifre Yöneticisi’nde seçenek olarak bir “paylaş” butonu görebilirsiniz. Parola paylaşım özelliği, bir aile grubunun üyeleriyle sınırlı, bu nedenle bir tane oluşturmanız ve kullanmak için herhangi bir üye eklemeniz gerekiyor.

Google şifre paylaşım

Google daha önce bu şifre paylaşım özelliğinin işleri nasıl kolaylaştırabileceğine dair birkaç örnek vermişti. Bu, tek bir hesap aracılığıyla kreşleri yönetmeyi veya ebeveynlerine okul ödevlerine erişim izni veren bir çocuğu içeriyordu. Ancak bu özelliğin akış hizmetlerine, sigorta kimlik bilgilerine, VPN‘lere ve daha fazlasına erişimi paylaşmak için de kullanışlı olduğunu açıklıyor.

Akıllı telefonlarımızda artık bu özelliğe sahip olduğumuzu doğrulayabiliriz. Ancak, masaüstü Chrome sürümünde henüz bu seçenek eksik gibi görünüyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Şifrenizi bu yöntem ile paylaşır mıydınız? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir