Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram algoritması yenilendi: Çalıntı içeriklere ceza!

Instagram algoritması yenilendi: Çalıntı içeriklere ceza!

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
76 0
instagram

Instagram‘ın çatı şirketi Meta, orijinal içerik oluşturan hesapların daha fazla etkileşim elde etmesini kolaylaştırmak üzere ve kötü şöhrete sahip algoritmasını düzeltmek adına birtakım değişikliklere gideceğini duyurdu. İşte yeni Instagram algoritmasının detayları

Instagram, orijinal içeriğe önem verecek

Instagram, bugün yayınladığı bir gönderide, ”tarihsel olarak içeriği sıralandırma şeklimizden dolayı, büyük takipçilere sahip içerik üreticilerin ve mevcut içeriği yeniden paylaşan hesapların, orijinal içerik oluşturuculardan daha fazla etkileşim elde ettiğini” belirtti. Bu bağlamda, tüm içerik oluşturuculara yeni kitlelere daha eşit bir şekilde erişim imkanı vermek için algoritmada bir dizi değişiklik yapacaklarını aktardı.

Bu doğrultuda, diğer kullanıcıların yayınlamış olduğu fotoğrafları, videoları, indirmeleri ve ekran görüntülerini yeniden paylaşan hesapların tehlikede olduğunu söyleyebiliriz.

içerik

Bu durum, Keşfet Sayfasındaki önerileri, hesapları ve gönderileri etkileyecek, ancak takipçi görünümlerini etkilemeyecek. Velhasıl, bu tür hesapları takip eden kullanıcılar, akışlarında o hesaba ait gönderileri görmeye devam edebilecekler. Ek olarak, Instagram aynı gönderiyi tespit ederse, yeniden yayınlanan içeriği önerilerdeki orijinaliyle değiştirecek.

Tüm bu değişiklikler şimdilik yalnızca Reels gönderilerini etkileyecek. Bir Instagram sözcüsü, şirketin gelecekte diğer gönderi formatlarındaki değişiklikleri genişletmeyi düşündüğünü söylüyor. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir