Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Otomobil
  4. »
  5. Porsche Taycan Turbo GT görücüye çıktı

Porsche Taycan Turbo GT görücüye çıktı

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
96 0
Porsche-Taycan-Turbo-GT-5

Porsche en yeni elektrikli aracı Porsche Taycan Turbo GT ‘yi tanıttı ve araç, Nurburgring ve Laguna Seca’da yeni rekor zamanlar kırmayı başardı. Otomobil, Taycan Turbo GT ve Weissach paketli Taycan Turbo GT olarak satışa sunulacak. İşte detaylar.

Weissach paketli Taycan Turbo pist için tasarlanırken, daha da iyi bir güç/ağırlık oranı sağlamak için arka koltuklar olmadan geliyor. Yeni Porsche Taycan Turbo GT, yaklaşık 1085 beygir gücü olan 1.100 PS’den fazla güç üretebiliyor.23 Şubat 2024 tarihinde, Porsche’nin Weissach paketi ile donatılmış Taycan Turbo GT’si, Kaliforniya’daki Weathertech Raceway Laguna Seca’yı fetheden en hızlı elektrikli seri üretim araç olarak yerini aldı. Porsche’nin geliştirme sürücüsü Lars Kern, 1:27.87 dakikalık etkileyici bir süreyle, bu ünlü pistte yola çıkabilen elektrikli araçlar tarafından daha önce belirlenen tüm süreleri geride bırakarak yeni bir rekor kırdı.

Porsche-Taycan-Turbo-GT-4

İlginizi çekebilir; Nvidia GeForce RTX 50 serisinden yeni detaylar: 512 bit ve GDDR7 ile gelecek!

Bu başarıdan kısa bir süre önce, aynı modelin üretim öncesi bir varyantı Nürburgring’de kendi kategorisi için yeni bir ölçüt oluşturdu. Lars Kern bir kez daha direksiyon başına geçerek Nordschleife’de 7:07.55 dakikalık bir tur zamanı elde etti. Bu süre, Kern’in performans paketiyle donatılmış Taycan Turbo S Sport sedan ile Ağustos 2022’de kırdığı bir önceki rekoru 26 saniye ile önemli ölçüde geride bırakıyor. Ayrıca, bu tur süresi sadece seri üretim elektrikli araçlar için en hızlı süreyi temsil etmekle kalmıyor, aynı zamanda Turbo GT’yi Nürburgring’deki tüm güç aktarım kategorilerinde en hızlı dört kapılı araç olarak konumlandırıyor.

Porsche-Taycan-Turbo-GT

Yeni Porsche Taycan Turbo GT’nin 0’dan saatte 62 mil hıza ulaşma süresi sadece 2,3 saniye ve Weissach paketine sahip Turbo GT’nin 0’dan saatte 62 mil hıza ulaşma süresi ise sadece 2,2 saniye. Taycan serisinin en yeni modeli hakkında daha fazla bilgiyi bu bağlantıdan Porsche’de bulabilirsiniz, ancak henüz fiyatlandırma konusunda herhangi bir ayrıntı bulunmamaktadır.

Porsche Taycan Turbo GT hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir