Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Tesla, Model Y’nin menzilini artırmak için ek ücret isteyecek

Tesla, Model Y’nin menzilini artırmak için ek ücret isteyecek

Eymen Taner Eymen Taner - - 2 dk okuma süresi
138 0
Tesla Model

Tesla, bazı Model Y otomobil sahiplerine ek ücret ödemeleri halinde, yazılımla sürüş menzilini artırma fırsatı sunmayı planlıyor. Peki, bu nasıl mümkün olabilir? İşte detaylar

Tesla Model Y yazılım kilidi kaldırılabilecek

Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce 260 mil (418 km) menzile sahip olan Standart Menzil arkadan çekişli Model Y elektrikli otomobilde, aslında fazladan 60 mil (96 km) menzil mevcut olduğunu açıkladı. Araç sahipleri, düzenleyici onaya tabi olarak bu ekstra aralığa 1.500 ila 2.000 ABD Doları arasında değişen bir ücret karşılığında erişebilecek.

Model Y

Haber, Tesla’nın Standart Menzil versiyonunu durdurduğu ve 320 mil (514 km) kapasiteli yeni bir model sunduğuna dair güncellemelerle birlikte ortaya çıktı. Bu yükseltilmiş Model Y, 44.990 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor, ancak 7.500 dolarlık bir federal EV vergi kredisi dahil edildikten sonra tüketicilere, 37.490 dolar gibi etkili bir fiyat etiketi ile sunulabilir.

Bu fiyatlandırma stratejisi Tesla için yeni değil. 2016 yılında Tesla’nın Model S 70 serisi otomobilleri için benzer yazılım kilitleri sunulmuştu. Polestar ve BMW gibi diğer otomobil üreticileri de yazılım kilitleri aracılığıyla belirli otomobil özelliklerini kontrol etme uygulamasını benimsemişlerdi. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir