Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun Dünyası
  4. »
  5. Steam yeni özelliği duyurdu: İki kişi aynı anda oyun oynayabilecek

Steam yeni özelliği duyurdu: İki kişi aynı anda oyun oynayabilecek

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
94 0
Steam

Steam, Steam Beta İstemcisinde Steam Aileleri adı verilen yeni bir özelliği test etmeye başladı. Bu özellikle kullanıcılar oyun kütüphanelerini küçük bir grup veya iki kişi aynı anda oyun oynayabilecek. Steam Families adı verilen özellik, mevcut Aile Paylaşımı ve Aile Görünümü’nün yerini alması beklenirken, çıkış tarihi henüz açıklanmadı. İşte detaylar.

steam

Yeni özellik, kullanıcıların oyunları paylaşmasına ve ebeveyn kontrollerini tek bir menüde ayarlamasına olanak tanıyacakken, kullanıcılar bir Ailesi’ne en fazla beş kişi daha ekleyebiliyor. Bir grubun üyeleri, diğer grup üyelerinin kütüphanelerindeki paylaşılabilecek ayrıca oyunlara erişebilecek. Paylaşılan oyunlar ‘aile kütüphanesi’ adı verilen yeni bir alt bölümde görünecek. Steam’deki tüm oyunların yarısından fazlası paylaşabilecek.

İlginizi çekebilir; Steam rekorlara doymuyor: 36 milyon oyuncuya ulaştı!

Ayrıca bireysel kullanıcılar mevcut oyunlarının sahipliğini korurken, bir ‘aile üyesi’ tarafından sahip olunan bir oyunu oynayan kullanıcılar, asıl sahibi çevrimiçi olduğunda da oynayabilir. Paylaşılan kütüphaneden bir oyun oynadıklarında, kendi kayıt dosyalarını ve Steam Başarılarını alacaklardır. Ancak, iki kullanıcı aynı oyunu aynı anda oynamak isterse, paylaşılan kütüphanelerinde birden fazla kopyaya sahip olmaları gerekecek.

steam1

Kullanıcılar ayrıca Ailelerinde ebeveyn kontrolleri de ayarlayabilirler. Bir gruptaki hesaplar ‘yetişkin’ veya ‘çocuk’ olarak belirlenecektir. Yetişkin hesaplar davetiyeleri yönetebilir ve çocuk hesapları için kısıtlamalar koyabilecek. Yetişkinler çocukların oyun sürelerini sınırlayabilir, şifrelerini sıfırlayabilir ve mağazasına erişimlerini kısıtlayabilir. Yeni oyunlar satın almak için çocuklar uygulamadaki yetişkinlere istek gönderebilirler.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
1
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir