Teknoloji Kampüsü

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Haberler
 4. »
 5. WhatsApp Fotoğraf ve Belgeleri Daha İyi Hale Getiriyor

WhatsApp Fotoğraf ve Belgeleri Daha İyi Hale Getiriyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
85 0
whatsapp

WhatsApp, gün geçtikçe güzel özellikler kazanmaya devam ediyor. Yeni özellikle birlilte kullanıcıların orijinal kaliteyi koruyarak fotoğraf ve video göndermelerine olanak tanıyacak. Bu özellik, dosyaları orijinal boyutlarını koruyarak belge olarak aktarmasını sağlayacak. İşte detaylar.

Şimdilik bu işlev sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. 23.23.1.74 sürümünde keşfedilen özellik TestFlight beta programı ile kullanılabiliyor. Fotoğraf ve videoları belge olarak göndermek zaten mümkündü, ancak yeni özellik bunu daha hızlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir; Microsoft Duyurdu: İki Uygulama için Destek Kesiliyor

whatsapp

Özellikle birlikte artık dahili depolama alanına göz atmak zorunda değilsiniz, bu da bu dosyaları göndermeyi özellikle iOS kullanıcıları için kolaylaştırıyor, çünkü Android cihazlarda bu kadar karmaşık değildi. Kullanıcılar fotoğraf ve videoları doğrudan galeriden seçebiliyor ve 2 GB‘a kadar olan belgeleri paylaşabiliyor.

WhatsApp, mesajlaşma programındaki tüm güncellemelerde olduğu gibi bu özelliği de önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunacak.

WhatsApp’ta fotoğraf ve videolar belge olarak nasıl gönderilir?

 1. Öncelikle Whatsapp’ı en son sürüme güncellemeniz gerekiyor. Tüm kullanıcılar bu özelliği şimdi almayacak. Bazılarının bir süre beklemesi gerekecek;
 2. WhatsApp’ı açın, fotoğrafı veya videoyu göndermek istediğiniz konuşmaya gidin;
 3. iOS cihazlarda ekranın sol alt köşesinde bulunan “+” sembolüne veya Android’de klip üzerine tıklayın;
 4. “Belgeler” seçeneğini seçin;
 5. Mesajlaşma programı “Dosyalardan seç” mi yoksa “Fotoğraf veya video seç” mi istediğinizi soracaktır;
 6. İkinci seçeneği seçin, dosyayı seçin ve gönderin.

Dosyalar medya olarak gönderildiğinde olduğu gibi, fotoğrafın veya videonun görüşmede bir önizleme göstermeden ulaşacağını ayrıca belirtelim. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir