Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp sohbetleri artık kilit altında!

WhatsApp sohbetleri artık kilit altında!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
85 0
WhatsApp

WhatsApp, Android kullanıcıları için yeni kimlik doğrulama seçenekleri sunarak güvenlik seviyesini yükseltmeye hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte, kullanıcılar parmak izi, yüz tanıma veya parola gibi farklı yöntemler kullanarak uygulamalarını kilitleyebilecekler.

Daha Fazla Güvenlik Seçeneği

WhatsApp, kullanıcılarına daha fazla özellik ve kolaylık sunmak için sürekli olarak geliştiriliyor. Son zamanlarda uygulamaya eklenen tarihsel arama özelliği, Android kullanıcılarının mesajları tarihe göre aramasına olanak tanıdı. Durum bölümünün yeniden tasarlanması da arayüze yeni bir soluk getirdi.

whatsapp

Bu güncellemelerle birlikte WhatsApp, kişisel verilerin korunmasını da önemsiyor ve yeni kimlik doğrulama yöntemleriyle iletişim güvenliğini güçlendiriyor. Android için yayınlanan 2.24.6.20 beta güncellemesi, parmak izi, yüz tanıma veya benzersiz tanımlayıcılar gibi farklı kimlik doğrulama seçeneklerini kullanıma sunuyor. Bu yenilik, özellikle cihazlarında biyometrik sensör bulunmayan kullanıcılar için önemli bir gelişme.

Parola Seçeneği de Var

Yeni güncellemeyle birlikte, kullanıcılar isterse uygulama kilidi için parola da kullanabilecekler. Bu sayede, parmak izi veya yüz tanıma gibi yöntemleri tercih etmeyen kullanıcılar da uygulamalarını güvence altına alabilecekler.

İlginizi çekebilir; ASUS RTX 3060 12 GB & AMD Ryzen 5 5600 hazır sistem oyun performansı!

Yeni güncelleme umut verici görünse de, bazı kullanıcılar uygulamada çökme gibi sorunlar yaşadıklarını bildiriyor. Bu nedenle, kullanıcıların bu güncellemeye geçmeden önce uygulamanın kararlı bir sürümünü beklemeleri tavsiye edilir.

Daha Fazla Kontrol Kullanıcılarda

WhatsApp, bu yeni kimlik doğrulama seçenekleri ile kullanıcılara özel hayatları üzerinde daha fazla kontrol sağlamayı amaçlıyor. Platform ayrıca, profil fotoğraflarının ekran görüntüsünün alınmasını engelleyecek bir özellik üzerinde de çalışıyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir