Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı!

Windows 12 Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
41 0
Windows-12

Microsoft’un işletim sisteminin bir sonraki sürümü olan Windows 12, Haziran 2024’te piyasaya sürülecek. Bilgi, Tayvanlı Commercial Times gazetesinde yer alan bir rapordan geliyor. İşte tüm detaylar.

Microsoft şu ana kadar yeni bir Windows 12 hakkında yorum yapmadı ve gelecekteki bir platform için herhangi bir lansman tarihinden bahsetmedi. Tayvanlı yayın, ülkede düzenlenen bir sağlık konferansıyla ilgili bir raporda yer alan ve sistem için bir lansman tarihi belirlediği iddia edilen ilk yayın olarak ortaya atıldı.

Yayına göre, gelecek yıl “yapay zeka bilgisayarının ilk yılı” olarak bilinecek ve ilk bilgisayarlar aslında üretken yapay zeka (AI) ve büyük veri tabanlarına yönelik olacak. Bunun “yeni nesil Windows” ile birlikte gerçekleşeceği ve bu kombinasyonun MSI, Acer ve Gigabyte gibi yerel markaları heyecanlandırdığı söyleniyor.

windows12

Hiçbiri Microsoft’un platformundan doğrudan bahsetmedi, ancak rapor, şirketin planlarını zaten öğrendiklerini ve 2024 için stratejik olarak hazırlandıklarını gösteriyor gibi görünüyor.

Windows 12 neler sunacak?

Son aylardaki söylentilere göre, Windows 12’nin yapay zekalarla daha fazla entegrasyona sahip olması beklenirken odak noktası, yakın zamanda piyasaya sürülen Copilot gibi dahili platformlar olacak, ancak sistem dil modellerini entegre bir şekilde çalışacağı da söylentiler arasında.

İlginizi çekebilir; Bekleyiş Sona Erdi! Tesla Cybertruck Nihayet Tanıtıldı

Bir sonraki Windows’un, platformun önceki sürümlerine sahip bir bilgisayarı olanlar için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulmayacağına dair spekülasyonlar da var.

Intel, Windows 12’yi şirketin işlemcileri ile optimize etmek için Microsoft ile halihazırda çalışan ortaklardan biri. Şimdiye kadar bu bilgilerin hiçbiri şirket tarafından resmi olarak doğrulanmadı.

Microsoft’un masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için işletim sisteminin mevcut sürümü olan Windows 11, Haziran 2021’de duyurulmuş ve dört ay sonra resmi olarak kullanıma sunulmuştu. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir