Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Instagram, çıplak fotoğrafları bulanıklaştıracak

Instagram, çıplak fotoğrafları bulanıklaştıracak

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
77 0
Instagram

Instagram çıplak fotoğrafları tespit edecek ve bulanıklaştıracak; gençler için varsayılan olarak açık olan özellik test edilmeye başlandı. Meta, kullanıcıları ve özellikle de gençleri sextortion dolandırıcılığı yapan çevrimiçi dolandırıcılardan korumaya yardımcı olacak bazı yeni adımları özetledi. Yeni özelliklerin başında DM’lerde çıplaklık koruması geliyor, böylece insanlar kişilerinden ya da yabancılardan gelen istenmeyen resimleri görmek zorunda kalmıyor.

Meta, yakında Instagram DM‘lerinde yeni çıplaklık koruma özelliğini test etmeye başlayacağını söyledi. Araç, çıplaklık içeren görüntüleri tespit ederek bulanıklaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca, kötü niyetli kişiler tarafından istismar edilebilecekleri için insanların çıplak görüntüler göndermeden önce iki kez düşünmelerini istiyor.

instagram-gizli-hesaplari-gorme

Instagram yeni özellikle birlikte, insanları istenmeyen çıplak görüntüleri görmekten korumayı amaçladığını, ayrıca insanları kandırarak karşılığında kendi görüntülerini göndermelerini sağlamak için çıplak görüntüler göndermeye çalışabilecek dolandırıcılara karşı da koruma sağlayacağını söyledi.

Bu yeni özellik tüm dünyada 18 yaşın altındaki gençler için varsayılan olarak etkinleştirilecek ve yetişkinler de bu özelliği açmaya teşvik eden bir bildirim alacaklar.

Özellik, hassas fotoğrafları paylaşırken dikkatli olmanız konusunda sizi uyaracak ve başkalarının sizin haberiniz olmadan fotoğraflarınızın ekran görüntüsünü alabileceğini veya iletebileceğini açıklayacak. Ayrıca, fikrinizi değiştirirseniz bir fotoğrafı geri gönderebileceğinizi, ancak başkalarının zaten görmüş olma ihtimalinin olduğunu da bildirecektir.

İlginizi çekebilir; Valorant’ta performansınızı uçurun! HPET kaldırma rehberi

Söz konusu güvenlik ipucuna ek olarak Meta, çıplak fotoğraf paylaşmaya çalışan kişileri eylemlerini yeniden gözden geçirmeleri konusunda uyaracak ve birinin hassas fotoğraflarını paylaşmanın Topluluk Kurallarına aykırı veya yasa dışı olabileceği konusunda uyaracak.

Meta, bilinen seks şantajcılarının hesaplarını yasakladığını söyledi. Bir kullanıcı bu sextortion hesaplarından biriyle etkileşime girmişse, desteğe ihtiyaç duymaları halinde uzman destekli kaynaklara bağlantılar içeren bir açılır mesaj alacaktır.

Meta, diğer şirketlerin bu belayla mücadele etmesine yardımcı olmak için, teknoloji şirketlerinin platformlar arasında suç faaliyetlerini engellemek için işbirliği yaptığı Lantern programı aracılığıyla sextortion’a özgü daha fazla sinyal göndereceğini söyledi. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir