Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. Instagram yeni DM özelliklerini duyurdu!

Instagram yeni DM özelliklerini duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
85 0
instagram

Instagram, doğrudan mesajlar (DM) için beş yeni özelliğini kullanıcıların beğenisine sundu. Artık kullanıcılar gönderilen metinleri düzenleyebilecekler. İşte detaylar.

Mesaj düzenleme zaten kademeli olarak kullanıcılara sunuluyordu ve artık herkes tarafından kullanılabilecek. Araç, WhatsApp ve Telegram gibi diğer uygulamalara benzer şekilde çalışıyor. Kullanıcıya yanlış bir metin gönderdikten sonra, içeriği düzeltmek için ayarlara gitmeniz yeterli olacak.

DM ile gönderilen mesajları 15 dakikaya kadar düzenleyebilecek. Bu süre geçtikten sonra, gönderilen bir metni değiştirilmeyecek.

Araç şimdilik sadece sosyal ağın mobil versiyonu için kullanılabilir durumda. Instagram’ın web sürümünün bu araca ne zaman sahip olacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi çekebilir; Samsung 18’inci defa global TV pazarının lideri oldu

instagram

Instagram için daha fazla yenilik yolda

Instagram, mesajları düzenlemenin yanı sıra kullanıcılar için dört yeni özellik daha açıkladı.

  • Konuşmaları sabitle: Artık üç adede kadar konuşmayı DM gelen kutusunun en üstüne sabitlemek mümkün.
  • Okundu onayını devre dışı bırak: Geçen ay kullanıma sunulan bu ayar artık herkes tarafından kullanılabilir. Herkes için okundu onayını devre dışı bırakabilmenin yanı sıra, bir DM’yi okuyup okumadığınızı göremeyecek belirli kullanıcıları da seçebilirsiniz
  • Favori çıkartmaları kaydetme: Artık en çok kullandığınız çıkartmaları kaydederek onlara daha kolay erişebilirsiniz. Gönderdiğiniz çıkartmanın üzerine tıklayıp basmanız yeterlidir, ardından çıkartma tepsisinin en üstünde bulunacaktır.
  • Daha fazla tema: Instagram, DM konuşmalarının arka planını kişiselleştirmek için Aşk, Lolipop ve diğerleri dahil olmak üzere birkaç yeni tema ekledi.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir