Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Bu Özelliği Masaüstü Uygulamalarına Geri Getiriyor!

WhatsApp Bu Özelliği Masaüstü Uygulamalarına Geri Getiriyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
89 0
whatsapp

WhatsApp, masaüstü uygulamaları için bir yıl önce kaldırılan popüler bir özellik olan bir kez görüntüle fotoğraf ve video gönderme özelliğini yeniden sunuyor.

WABetaInfo‘ya göre Meta, gizlilik nedeniyle Web ve Masaüstü’nden bir kez görüntüle fotoğraf ve video gönderme özelliğini kaldırmıştı. Ancak, şimdi bu özelliğin bir yıl sonra gerçekten geri dönüş yaptığı görülüyor. Üstelik bu özellik sadece Windows için masaüstü uygulamalarıyla sınırlı değil; macOS için ve hatta iPad i beta kullanan bağlantılı cihazlarda da mevcut.

İlginizi çekebilir; POCO, Yeni M6 Pro 4G Modelini Küresel Piyasada Sunmaya Hazırlanıyor

Yayın ayrıca bu özelliğin yakın zamanda WhatsApp Web için de kullanıma sunulduğunu belirtiyor. Bu özellik, WhatsApp kullanıcıları için, özellikle de belirli bir medya dosyasının başka birinin cihazına kaydedilmesini istemiyorlarsa, daha iyi bir gizlilik deneyimi sağlıyor. Ayrıca bu özellik, yalnızca bir kez görüntülenmesi gereken ve bir kullanıcının telefonundan erişilmesi halinde yanlış ellere geçebilecek hassas medya dosyalarının paylaşılması için de yararlı olacak.

Kimler için kullanılabilir?

Masaüstü için bir kez görüntüleme özelliği, Windows’un yanı sıra macOS ve WhatsApp Web için mevcut en son uygulama güncellemesini yükleyen bazı kullanıcılara sunuluyor. Bunun kademeli bir dağıtım olması bekleniyor, bu nedenle önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcı bu özelliğe erişebilecek. Bu nedenle, eğer güncelleme sizin için mevcut değilse, uygulamayı güncellemeyi deneyin ve hala çalışmıyorsa, sizin için de kullanılabilir hale gelmesi için bir süre bekleyin.

İlgili haberlerde, WhatsApp ayrıca sohbetler içinde profil bilgilerini görüntüleyecek bir özellik geliştiriyor. Bu profil bilgileri, kişi çevrimdışı olduğunda bile görünür olacak ve mevcutsa son görülme ile dönüşümlü olarak gösterilecek.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir