Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Çağrı Güvenliğini Arttıran Özelliği Duyurdu!

WhatsApp Çağrı Güvenliğini Arttıran Özelliği Duyurdu!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
99 0
whatsapp

WhatsApp, şifreli iletişim platformu üzerinden aradığınız kişilerden IP adresinizi gizlemenizi sağlayan yeni bir gizlilik özelliğini kullanıma sundu. İşte detaylar.

Mevcut durumda, yapılan bire bir görüşmeler kullanıcılar arasında doğrudan eşler arası bağlantı olarak kuruluyor. Bu mümkün olan en iyi ses kalitesini sağlarken, bağlı cihazların IP adreslerini birbirlerine gösteriyor. Gizlilik sağlayacak bu özellik kullanıcıların hoşuna gidecek.

Bugün tanıtılan yeni gizlilik ayarı, sizi doğrudan aradığınız kişiye bağlamak yerine, konumunuzu gizlemek için tüm aramalarınızı uygulamanın sunucuları üzerinden aktararak farklı bir şekilde çalışıyor.

Aynı zamanda, sunucu üzerinden aktarılan tüm aramalar uçtan uca şifrelenmiş olarak kalır, böylece hiç kimse erişemeyecek.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Kullanıcıları için Kötü haber! Reklam Geliyor

Yeni arama aktarma gizliliği ayarını kullanmayı seçen kullanıcılar için, arama kalitesinin düşebileceğini de ayrıca belirtiyor. Ayarı etkinleştirmek için Uygulamanın en son sürümüne güncellendiğinizden emin olun ve ardından aşağıdaki adımları izleyin.

Ayarlar ➝ Gizlilik öğesine dokunun.
Gelişmiş'e dokunun.
Aramalarda IP adresini koru seçeneğinin yanındaki anahtarı açın.
whatsapp

Reklamlar geliyor

Meta’nın WhatsApp sorumlusu Will Cathcart, Folha de S. Paulo’ya yaptığı açıklamada, WhatsApp’ın örneğin kullanıcıların Kanallar aracılığıyla abone olmaları ya da uygulamanın Kanallar özelliği içinde reklam göstermeleri halinde bir ücret talep edebileceğini söyledi.

Ayrıca belirtmek gerekirse grup aramaları varsayılan olarak her zaman WhatsApp sunucuları üzerinden iletiliyor. Haziran ayında uygulama, şifreli mesajlaşma platformu için Bilinmeyen Arayanları Sustur özelliğini ekledi. Bu özellik, iOS’taki benzer seçenek gibi, daha fazla koruma için spam, dolandırıcılık ve bilinmeyen kişilerden gelen aramaları otomatik olarak engellemenin önüne geçiyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir