Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp hikaye süreleri uzuyor

WhatsApp hikaye süreleri uzuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
94 0
whatsapp

WABetaInfo‘nun haberine göre WhatsApp, 1 dakika uzunluğa kadar Durum kullanımını test ediyor. Yenilik, mesajlaşma programının Android için Beta sürümünde yer alırken, yakında daha fazla platform için yayınlanacak.

WhatsApp Durumları lansmanından bu yana 30 saniyeye kadar geçici video gönderilerine izin veriyordu. Bununla birlikte, maksimum uzunluk oldukça kısıtlayıcı ve örneğin 2022’den beri 60 saniyeye kadar gönderilere izin veren Instagram tarafından benimsenen standardı takip etmiyordu.

Son olarak, WhatsApp bu sorunu 60 saniyeye kadar Durum ile çözmüş gibi görünüyor. Araç, cep telefonunuzun galerisinden video çekmenize ve bunları yeni maksimum uzunluğa göre kırpmanıza olanak tanıyacak.

whatsapp

Yeni özellik sayesinde WhatsApp topluluğu, arka arkaya birden fazla gönderiye başvurmak zorunda kalmadan Durum’dan daha fazla içerik paylaşabilecek.

Geliş için tarih yok

Yeni özellik WhatsApp yapı 2.24.6.19 sürümünde tespit edildi, ancak tüm test kullanıcıları için mevcut değil. WABetaInfo’ya göre, araç kademeli olarak kullanıcılara sunulacak.

İlginizi çekebilir; Otomobil fiyatlarındaki gerileme şubat ayında durdu

Bu işlev hala test edildiğinden, kesin bir sürüm için herhangi bir tahmin bulunmuyor. 1 dakikalık durumlar muhtemelen genel kullanıma sunulmadan önce diğer platformlar (iOS, Web ve Masaüstü) için de yayınlanacak.

Meta’nın geliştirme ekibi tam gaz ilerliyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, belirli tarihlerdeki mesajları bulma imkanı ve dört yeni metin biçimlendirme seçeneği gibi özellikler kazandı. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir