Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp için “Alternatif Profil” Özelliği Geliyor

WhatsApp için “Alternatif Profil” Özelliği Geliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
72 0
whatsapp

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp platformunda yeni gizli özelliğini yayınlamasının ardından, önemli bir güvenlik özelliği daha yayınlıyor. Bir rapora göre, Meta’nın sahip olduğu WhatsApp, alternatif bir profil gizliliği özelliği üzerinde çalışıyor.

whatsapp

WABetaInfo‘nun haberine göre WhatsApp, yeni alternatif profil özelliği profil fotoğrafıyla ilgili gizlilik ekranında yer alacak ve kullanıcıların birincil profil bilgilerini göremeyen kişiler tarafından görülebilecek farklı bir fotoğraf ve isim yapılandırmasına olanak tanıyacak.

Örneğin, profil fotoğrafınızı yalnızca kişileriniz görebiliyorsa, bu, kişi listeniz dışındaki kişilerin bunu göremeyeceği, ancak alternatif profil resminizi görebilecekleri anlamına gelir. Aynı özelliğe profil bölümünüzden de erişilebilecek.

İlginizi çekebilir; En Çok Kullanılan Android Sürümü Belli Oldu; Android 13 Zirvede!

Rapor, alternatif profil özelliğinin koruyucu bir kalkan görevi görebileceğini öne sürdü. Kullanıcılar bilgileri üzerinde nihayet daha fazla kontrole sahip oldukları için kullanıcı deneyimine yeni bir güvenlik ve gizlilik katmanı ekleyecektir. Ayrıca, kullanıcılar alternatif bir profil yapılandırarak ve gelecekte farklı bilgiler seçerek daha yüksek bir gizlilik düzeyini koruyabilecekler.

Alternatif profil gizlilik özelliği geliştirilme aşamasındadır ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacaktır.

Diğer WhatsApp haberleri

WhatsApp, Microsoft Store’daki resmi beta kanalı aracılığıyla Windows yerel uygulaması için yeni bir güncelleme sunuyor. Bu güncelleme, kullanıcıların bilinmeyen telefon numaralarıyla sohbet açmasına olanak tanıyan bir özellik içeriyor.

Bu özellik sayesinde telefon numarasını adres defterine eklemeden bilinmeyen bir kişiyle sohbet açmak mümkün olacak ve böylece kullanıcıların yeni tanıştıkları ya da iletişim kurdukları kişilerle sohbet başlatmaları ve mesajlaşmaları kolaylaşacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir