Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliği Duyurdu

WhatsApp Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özelliği Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
82 0
whatsapp

Meta’nın anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların konuşmalarında medya içerikleri aldığında yanıt vermek için kullanabilecekleri yeni özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp’ın en son beta sürümünde ortaya çıkan detaylara göre uygulama bir yanıt çubuğuna sahip olacak. İşte detaylar.

Bu özellik şu anda bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor ve kullanıcıların mesajlaşma uygulamasındaki resimlere, videolara ve GIF’lere hızlı bir şekilde yanıt vermelerini sağlıyor. Şu an itibariyle, WhatsApp’ın kararlı sürümünü kullanan kullanıcılar, mesaj üzerinde sağa kaydırarak metinlere ve medyaya yanıt verebiliyor.

Web sitesi tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, bir WhatsApp görüşmesinde bir resim, video veya GIF açtığınızda ekranın alt kısmında yanıt çubuğu beliriyor. Yanıtınızı yazmak için sohbet ekranına geri dönmeniz gerekmediğinden fazladan bir dokunuştan tasarruf etmenizi sağlıyor.

WABetaInfo, yanıt çubuğunun Android 2.23.20.20 için WhatsApp beta ile uyumlu olduğunu belirtiyor. Ancak, bu özellik önceki 2.23.20.18 beta güncellemesini çalıştıran bazı kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

İlginizi çekebilir; Microsoft, Eğitim Sektörü İçin Web Odaklı Windows 12 Üzerinde Çalışıyor

Ek olarak özellik WhatsApp’ın iOS betasürümünde de kullanıma sunuluyor. En son beta güncellemesi, bazı beta test kullanıcılarına yapay zeka çıkartmaları getirerek iOS kullanıcılarının Meta’nın yapay zekasını kullanarak yeni çıkartmalar oluşturmasına ve paylaşmasına olanak tanıyor.

Yapay zeka çıkartmalarını denemek için WhatsApp uygulamasında herhangi bir sohbete gidin ve çıkartmalar arayüzünü açın. Hesabınız bu özelliği aldıysa, bir “Oluştur” düğmesi göreceksiniz. Bundan sonra, istediğiniz metin istemini yapay zekaya atabilirsiniz, o da girdiye göre bir dizi çıkartma oluşturacaktır.

Yapay zeka çıkartmaları özelliği, Meta’nın sosyal medya uygulamalarına daha fazla yapay zeka ekleme çabalarının bir parçası. Şirket, Instagram, WhatsApp ve Messenger için Microsoft ile ortaklaşa geliştirilen Meta AI sohbet robotunu duyurdu.

Son haberlerde Meta, işletmelere bilet rezervasyonu yapma ve WhatsApp içindeki kullanıcılardan sipariş alma gibi ekstra yetkiler veren Flows adlı yeni bir özellik başlattı. Bir medya raporu, WhatsApp’ın platformuna reklam getirmeyi planladığını iddia etti ancak daha sonra WhatsApp’ın başkanı Will Cathcart tarafından yalanlandı.

Neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir