Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp PC Versiyonu İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

WhatsApp PC Versiyonu İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
82 0
whatsapp web

WhatsApp Windows için yeni özelliğini duyurdu. Whatsappp yeni özellikle birlikte artık bir sohbeti özel bir pencereye taşımanıza izin verecek. Uygulamanın Beta sürümünde keşfedilen özellik, bir sohbeti başka bir pencereye taşıma seçeneği sunuyor. İşte detaylar.

Özellik, Whatsapp Beta 2.2407.9.0 sürümünde test edilirken. WABetaInfo web sitesine göre, “Pop-out chat” özelliği bir sohbete sağ tıkladığınızda ortaya çıkıyor.

İlginizi çekebilir; PlayStation Plus Mart 2024 Oyunları Sızdırıldı: Yepyeni Oyunlarla Heyecan Devam Ediyor!

Özellik temel olarak, araç seçilen sohbeti özel bir pencereye taşıyarak daha sonra erişmeyi kolaylaştırıyor. Bu şekilde, kullanıcılar diğer sohbetlerde sohbet ederken bir kişinin veya grubun gönderimlerine göz kulak olabilirler. Dahası, Alt + Tab gibi PC kısayollarını kullanarak söz konusu pencereye geçiş yapabilirler.

whatsapp

Özellik kullanılabilirliğini artırmanın yanı sıra gezinmeyi daha kolay hale getirmek için ilginç bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Yalnızca test kullanıcıları tarafından kullanılabilecek

Şimdilik, sohbeti özel bir pencereye taşıma özelliği yalnızca test kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Yeni özelliğin kesin olarak kullanıma sunulması için şimdilik belli bir tarih bulunmuyor.

Meta’nın test döneminde tanıtılan yeni özellikleri WhatsApp Pc versiyonunu kullanıma sunması uzun sürmüyor. Bu durumda, Microsoft Store’da dağıtılan uygulama güncellemelerini takip edebilirsiniz.

Mobilde yeni özellikler gelmeye devam ediyor

WhatsApp, Android kullanıcıları için kullanıcıların sohbetler içinde belirli bir tarihe atlamasına olanak tanıyan yeni bir arama işlevini duyurdu. Bu, özellikle konuşmanın içeriğini unuttuysanız, sizin veya bir kişinin belirli bir günde ne söylediğini bulmanızı kolaylaştıracak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir