Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Sohbet Arayüzünü Yeniliyor

WhatsApp Sohbet Arayüzünü Yeniliyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
66 0
whatsapp

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android ve iOS için sohbet arayüzünü yeniden tasarlıyor. Yeni arayüz, uygulamanın renklerini ve simgelerini güncelleyecek ve yeni sohbet filtreleri sunacak. İşte detaylar.

Yeni Tasarım ve Simgeler

Uygulamadaki bazı renklerde değişecek. Yeni yeşil renk, mevcut renkten biraz daha parlak olacak ve hem karanlık hem de açık modlarda kullanılacak. Ayrıca, ana sohbet ekranında yeniden tasarlanmış bir kamera simgesi, bireysel sohbetler ve grup sohbetleri içindeki arama simgeleri ana hatlarıyla değiştireceği de bilgiler arasında. WABetaInfo, yeni simgeleri hem açık hem de koyu modlarda gösteren ekran görüntülerini de paylaştı.

İlginizi çekebilir; Meta Duyurdu: Threads Hesapları Kalıcı Olarak Silinebilecek

whatsapp

Yeni Sohbet Filtreleri

WhatsApp, okunmamış sohbetler, gruplar ve mevcut kişilerle yapılan sohbetler için yeni filtreler eklemeyi planlıyor. Bu filtreler, kullanıcıların sohbetlerini daha kolay yönetmelerine yardımcı olacak.

Yeni Güncelleme Ne Zaman Çıkacak?

Yeni sohbet arayüzünü ve sohbet filtrelerini ne zaman kullanıma sunacağını henüz açıklamadı. Geçtiğimiz aylarda WhatsApp’ın uygulamanın üst kısmındaki ikonik yeşil çubuğunu beyazla değiştirmeyi planladığını ve uygulama arayüzünün karanlık modda siyah veya griye dönmesine izin verdiğini ortaya çıkarmıştı. Bu yılın başlarında WhatsApp, uygulamanın iOS’taki işlevselliğiyle eşleşmesi için sohbet, aramalar ve diğer sekmeleri Android’de uygulamanın alt kısmına taşımıştı.

Neler düşünüyorsunuz? Yeni tasarımı beğendiniz mi? Yorumlar kısmından lütfen bildirin. Ayrıca bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
1

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir