Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliğe kavuşuyor

WhatsApp uzun zamandır beklenen özelliğe kavuşuyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
60 0

WhatsApp gelecekteki bir güncelleme ile yeni bir uygulama içi arama özelliğini ekliyor. WABetaInfo’nun haberine göre, yeni özellik Android’in beta sürümünde keşfedildi.

Özelliğe ait olduğu iddia edilen bir ekran görüntüsü, çeviricinin kitlelere sunulduğunda nasıl görünebileceğine dair ipuçları da verildi. Şu an itibariyle, WhatsApp’ın uygulama içi arama özelliğiyle büyük bir ekskikliği kapatacak gibi duruyor. Özellik beta test kullanıcıları için hazır olmadığını ve gelecekteki bir güncellemede kullanıma sunulacağı belirtiliyor.

Web sitesine göre, WhatsApp’ın bu özelliği nasıl uygulamayı planladığı şu anda net değil. Ancak mesajlaşma uygulamasının içinde bir arama özelliği olması, kullanıcıların numaralarını kaydetmeden geçici konuşmalar yapmasını ve bilinmeyen kişileri aramasını kolaylaştıracak.

Ayrıca, bir çevirici gerektiğinde WhatsApp’ı telefondaki stok çevirici uygulamasına bir alternatif haline getirebilir. Web sitesi, WhatsApp’ın uçtan uca şifrelenmiş görüntülü ve sesli aramalarının internet üzerinden gerçekleştiğini ve bunun WiFi veya düşük maliyetli veri planlarına sahip kullanıcılar için faydalı olabileceğini belirtti.

İlginizi çekebilir; WhatsApp, AirDrop benzeri yeni bir özellik geliştiriyor

Bununla birlikte, WhatsApp geçmişte uygulama genelinde kullanıcı rahatlığını artırmak için özellikler yayınladı. Örneğin, WhatsApp’ta bilinmeyen telefon numaralarını rehberinize kaydetmeden onlarla sohbet edebilirsiniz.

WhatsApp’ın şu anda en iyi test aşamasında olan Favoriler özelliği, daha hızlı erişim için önemli kişileri ve grup sohbetlerini işaretlemenizi sağlıyor. Anlık mesajlaşma uygulaması ayrıca bilinmeyen arayanları otomatik olarak susturmak için bir geçiş düğmesi ekledi.

Ek olarak, Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu, çevrimdışı dosya aktarımı, topluluk grup sohbetleri için Etkinlikler, videolar için resim içinde resim ve üçüncü taraf sohbetleri desteği gibi bir dizi özellik üzerinde çalışıyor.

Yeni güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir