Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 için Yeni Özellikler Getiren Büyük Güncelleme Yolda!

Windows 11 için Yeni Özellikler Getiren Büyük Güncelleme Yolda!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
38 0
Windows 11

Microsoft, Windows 11 için “Moment 5” adlı bir sonraki büyük güncellemenin Şubat 2024’te yayınlanacağını duyurdu. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini iyileştiren ve işletim sistemine yeni işlevler ekleyen bir dizi özellik içerecek.

Dijital Kalem Entegrasyonu: Moment 5, dijital kalem desteğini metin kutularına entegre ederek daha etkileşimli bir kullanıcı deneyimi sunacak. Kullanıcılar, arama alanlarına yazmak ve işletim sistemiyle etkileşim kurmak için kalemlerini kullanabilecekler.

Daha Fazla Uygulama Kaldırılabilir: Windows 11 Moment 5 ile birlikte daha fazla yerleşik uygulamayı kaldırmak mümkün olacak. Bu, DMA’ya uymak için gerekli ve kullanıcıların Cortana, Kamera, Fotoğraflar ve Edge gibi uygulamaları kaldırmasına izin verecek.

İlginizi çekebilir; Yapay zeka destekli çeviri uygulamasının gelişmiş sürümü DeepL Pro Türkiye’de kullanıma sunuldu

Geliştirilmiş Widget’lar: Widget tablosu, üçüncü taraf bilgi kaynaklarından gelen eklentilerle daha zengin ve çeşitli bilgi akışı sağlayacak. Kullanıcılar, Haber Kaynağını kapatma seçeneğine de sahip olacak.

Erişilebilirlik Artışı: Moment 5, Windows 11 Sesli Erişim hizmetine genişletilmiş dil desteği ve sesli kısayolları getirecek. Bu, erişilebilirlik ihtiyaçları olan kullanıcılar için önemli bir gelişme.

Yakındaki Paylaşım ve Copilot İyileştirmeleri: Yakındaki Paylaşım, cihazları tanımlamayı kolaylaştırmak için bilgisayar adlarını kullanacak. Copilot ise kullanıcıların ekran üzerinde hareket etmesine olanak tanıyarak daha esnek hale gelecek.

Windows 11 Moment 5 güncellemesi Şubat 2024’te yayınlanacak. Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
2
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir