Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji Haberleri
  4. »
  5. YouTube Reklamları Bu Eklenti Sayesinde Hızlanıyor!

YouTube Reklamları Bu Eklenti Sayesinde Hızlanıyor!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
37 0
YouTube

YouTube, reklam engelleyicileri yasaklayarak kullanıcıları Premium aboneliğe teşvik etmeye çalışıyor. Ancak bu çabalar, kullanıcıların reklamlardan kurtulmak için yeni yollar bulmalarına neden oluyor.

Son olarak geliştirilen bir eklenti, YouTube reklamlarını 16 kat hızlandırarak kullanıcıların reklamları daha hızlı geçmesini sağlıyor. Ad Speedup adı verilen eklenti, herhangi bir reklam engelleyiciye ihtiyaç duymadan çalışıyor.

İlginizi çekebilir; Google Drive Tablet ve Katlanabilir Telefonlar için Yeni Yüze Kavuştu

Bu araç, reklamların video oynatılmasını etkilemeden sadece reklamların oynatma hızını artırıyor. Bu sayede kullanıcılar, reklamları çok daha kısa sürede geçebiliyor.

Eklenti, YouTube kullanıcıları arasında hızla popülerlik kazanıyor ve YouTube’un reklam engelleyicileri yasaklama çabalarının başarısız olduğunu gösteriyor.

Nasıl Çalışıyor?

Youtube

Ad Speedup eklentisi, YouTube’un reklamları oynatmak için kullandığı JavaScript kodunu değiştirerek çalışıyor. Bu sayede reklamların oynatma hızını 16 kat artırarak reklamları çok daha hızlı oynatıyor.

Araç, reklamların video oynatılmasını etkilemeden sadece reklamların oynatma hızını artırıyor. Bu sayede kullanıcılar, reklamları çok daha kısa sürede geçebiliyor.

Eklenti Hangi Tarayıcılarda Kullanılabilir?

Ad Speedup eklentisini indirmek için Chrome Web Mağazası mağazasını ziyaret edebilirsiniz. Eklentiyi indirdikten sonra, tarayıcınıza yüklemek için talimatları izleyin.

YouTube iletişim müdürü Christopher Lawton’ın aktardıklarına göre platform, kullanıcıları reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium’u denemeye teşvik etmek için başlattığı global bir çabanın ilk adımlarını atmıştı.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir