Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Copilot Yapay Zeka Aracı Windows 10 için Kullanıma Sunuluyor

Copilot Yapay Zeka Aracı Windows 10 için Kullanıma Sunuluyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
135 0
winddows-10-copilot

Microsoft’un Copilot yapay zekası resmi olarak Windows 10’a geliyor. Peki ne zaman kullanıma sunulacak. Microsoft’un yapay zeka hedefleri biraz geriye doğru ilerliyor. Microsoft Copilot yapay zeka aracını Windows 10’a getirdiğini doğruladı. İlk olarak, Copilot’un Görev Çubuğunun sağ tarafında görüneceği yaklaşan bir Sürüm Önizleme güncellemesinde Windows Insider kullanıcılarına sunulacak.

Daha önceki söylentileri doğrulayan Microsoft, üretken yapay zeka asistanı Copilot’u Windows 10 sürüm 22H2’ye eklemeyi planladığını duyurdu. Copilot, Windows 10’un hem Home hem de Pro sürümlerine dahil edilecek. Bu güncelleme için henüz bir çıkış tarihi açıklanmadı, ancak yakın gelecekte gerçekleşmesi bekleniyor.

Microsoft, konu hakkında Windows 11 kullanıcıları için kullanıma sunulduğunda “Copilot hakkında harika geri bildirimler” aldığını belirtti. Bu sayede yeni özellik Windows 10 kullanıcılarına da ulaşmış olacak.

İlginizi çekebilir; iPhone, iPad, Mac ve PC’ler için Windows App Servisi Tanıtıldı

Tüm Windows 10 bilgisayarların Copilot’u çalıştıramayacağını belirtelim. Microsoft’a göre, cihazınızın 720p ekrana (veya daha iyisine) ve en az 4GB RAM’e sahip olması gerekiyor. Ayrıca, bazı Windows 10 sürümleri en azından bir süreliğine Copilot’a sahip olmayacak.

Microsoft’un kullandığı dil, Copilot’un bir noktada Windows 10’un bu sürümlerine eklenebileceği olasılığını ortaya çıkarıyor. Bununla birlikte, Windows 10’un destek sonu tarihi değişmedi. İşletim sistemi 14 Ekim 2025’te yaşam döngüsünün sonuna ulaşacak.

Microsoft, Copilot’u yakın gelecekte Windows 10’a getirmenin yanı sıra, kullanıcıların Copilot’a ve potansiyel olarak diğer önemli yeni özelliklere ve iyileştirmelere mümkün olan en kısa sürede erişmelerini sağlayacak yeni bir özellik ekliyor.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir