Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FAST işlem limiti ikiye katlandı!

FAST işlem limiti ikiye katlandı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 2 dk okuma süresi
75 0
merkez-bankasi-fast

4 Nisan 2024 itibarıyla Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminde işlem tutar limitleri ikiye katlanıyor. Bu sayede, kullanıcılar para transferlerinde 100 bin liraya, FAST-TR karekod ile yapılan iş yeri ödemelerinde ise 250 bin liraya kadar işlem yapabilecekler.

Bu düzenlemenin arkasında yatan temel etken, kullanıcıların FAST sistemine olan yoğun ilgisi ve ödemeler ekosisteminin dinamik gereksinimleri. Artan limitler ile birlikte hem vatandaşlar daha yüksek tutarlı işlemleri anında gerçekleştirebilecek hem de işyerleri daha geniş ödeme seçenekleri sunabilecek.

50 bin lira olan günlük para transfer limiti 100 bin liraya yükseldi. Bu sayede vatandaşlar, yüksek tutarlı para transferlerini de FAST sistemi üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilecek.

İlginizi çekebilir; Bir tek o kalmıştı: Discord yakında reklam göstermeye başlayacak

FAST-TR karekod ile yapılan iş yeri ödemelerinde 100 bin lira olan limit 250 bin liraya yükseldi. Bu sayede, özellikle büyük alışverişler ve fatura ödemeleri FAST üzerinden daha rahat bir şekilde yapılabilecek.

FAST sistemi, 7/24 anında para transferi imkanı sunuyor. Artan limitler ile birlikte bu işlemler daha da hızlı ve kolay hale gelecek. Bu sisteminin yaygınlaşması ve limitlerin artması, nakit kullanımının azalmasına ve ödemelerin daha güvenli ve şeffaf hale gelmesine katkıda bulunacak. Artan limitler, işyerlerinin daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmasına ve satışlarını artırmasına yardımcı olacak.

Neler düşünüyorsunuz? Sosyal ağlarımızı kullanarak görüşlerinizi diğer Teknoloji Kampüsü okuyucularıyla paylaşın.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir