Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Şok Market, İstegelsin’i 220 Milyon TL’ye satın aldı!

Şok Market, İstegelsin’i 220 Milyon TL’ye satın aldı!

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
83 0
sok

Türkiye’nin önde gelen perakende zincirlerinden Şok Market, online gıdada daha da güçlenmek için önemli bir adım attı. Şirket, online market alışverişi platformu İstegelsin’i 220 milyon TL karşılığında satın aldığını duyurdu.

Bu satın alma ile Şok Market, online gıdada önemli bir oyuncu haline gelmeyi hedefliyor. İstegelsin’in kurulu teslimat ağı ve teknolojisi, Şok Market’e bu alanda önemli bir avantaj sağlayacak.

Şok Market CEO’su Ufuk Aras, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu satın alma ile online gıdadaki varlığımızı önemli ölçüde güçlendireceğiz. İstegelsin’in deneyimli ekibi ve teknolojisi ile online müşterilerimize daha iyi bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz.” dedi.

İlginizi çekebilir; WhatsApp Web köklü değişikliğe gidiyor

adsiz-tasarim-3-233.webp

KAP açıklamasının tamamı ise şu şekilde;

”Yönetim Kurulumuzun 16/04/2024 tarihli ve 2024/14 sayılı toplantısında bağımsız üyelerin olumlu oyu ile alınan karara göre;

Gıda perakende sektörünün önde gelen oyuncuları arasında yer alan Şirketimizin, e-ticaret kanalındaki gelişimine katkı sağlamak ve yeteneklerini geliştirmek üzere, bu alanda İstegelsin markasıyla önemli bir marka bilinirliğine sahip Future Teknoloji Ticaret A.Ş ‘nin ödenmiş sermayesinin %100’üne tekabül eden paylarının satın alınması için KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş.’ye değerleme çalışması yaptırılmıştır.

Yapılan değerleme çalışmaları sonucunda;

KPMG Yönetim Danışmanlığı A.Ş. ‘nin 16.04.2024 tarih ve 202401K12826979 sayılı değerleme raporuna (değerleme raporu) göre Şirket değeri; indirgenmiş nakit akım ve benzer şirket çarpanları yöntemlerinin ortalaması baz alınarak 190,0 Milyon TL ve 303,3 Milyon TL değer aralığının orta noktası olan 244,9 Milyon TL olarak belirlenmiştir.

İşlem fiyatı, değerleme raporunda belirlenen şirket değer aralığı orta noktasına göre %10 iskonto içerecek şekilde pazarlık usülü ile 220 Milyon TL olarak belirlenmiş olup; Future Teknoloji Ticaret A.Ş ‘nin ödenmiş sermayesinin %100’üne tekabül eden payların Future Star E-Ticaret A.Ş’den peşin olarak satın alınması için pay alım sözleşmesi imzalanmıştır.

Pay alım sözleşmesi imza tarihi itibariyle Future Teknoloji Ticaret A.Ş ‘nin finansal borcu bulunmamaktadır.

Bahsi geçen işlem, yatırım kararını ve pay değerini etkileyebilecek nitelikte olması nedeniyle, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Özel Durumlar Tebliği’nin 6’ncı maddesi kapsamında 26/01/2024 tarihli, 2024/1 numaralı Yönetim Kurulu kararıyla taraflar arasında somut bir gelişme oluncaya kadar ertelenmişti.”

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir