Teknoloji Kampüsü

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. WhatsApp Güvenliği Ön Planda Tutan Özellik Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Güvenliği Ön Planda Tutan Özellik Üzerinde Çalışıyor

Serhat Sarımlı Serhat Sarımlı - - 3 dk okuma süresi
95 0
whatsapp

WhatsApp yakında sohbetlerinize yeni bir güvenlik katmanı ekleyen bir özelliğe kavuşacak. WABetaInfo, sohbetleri bir şifre ile korumak için yeni bir alana sahip olan uygulamanın bir test sürümünü yayınladı. İşte detaylar.

Orijinal rapora göre, erişim kodu cep telefonunda zaten kayıtlı olan sayısal PIN’den farklı olmalı ve parmak izi ya da yüz tanıma gibi biyometrik kimlik doğrulama kullanılarak sohbetlerin kilidini açmak mümkün olmayacak.

Sonuç olarak, kilidi açılmış telefonunuza erişimi olanlar bile telefonun hem özel hem de kurumsal en özel konuşmalarını okuyamayacak.

whatsapp-kilit

Şimdilik, her sohbet için farklı bir şifre mi yoksa tüm korumalı sohbetler için aynı sırayı mı girmenin mümkün olup olmayacağını bilmenin bir yolu yok.

WhatsApp’ta daha fazla güvenlik

Şirketin kendisi tarafından Mayıs 2023’te, messenger’daki ilk güvenlik özelliklerinin duyurulduğu zaman önerildiği gibi, bu yenilik zaten bekleniyordu.

Aylar önce WhatsApp, özel sohbetleri yalnızca PIN ile erişilebilen ayrı bir klasöre taşıyan Konuşma Koruması adı verilen bir güvenlik katmanı kazanmıştı.

İlginizi çekebilir; Samsung, Android 14 Tabanlı One UI 6 Sürümünü Yayınladı

WhatsApp’ın yanı sıra Facebook ve Instagram’ın da sahibi olan Meta’ya göre bu özellik, “telefonlarını zaman zaman bir aile üyesiyle paylaşması gereken kişiler ya da özel bir mesajın geldiği anda telefonun başka birinin elinde olduğu zamanlar için” uygun bir özellik olacak.

WhatsApp konuşmalarına erişmek için bir şifre belirleme bölümü Android uygulamasının 2.23.21.8 Beta sürümünde keşfedildi, ancak hala etkili bir şekilde çalışmıyor.

Özellik şu anda geliştirilme aşamasında ve tüm topluluk için kararlı uygulamada yayınlanmadan önce yalnızca küçük bir kullanıcı grubu için yakında bir güncellemede yayınlanması muhtemel. Neler düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlar kısmından bize bildirin. Ayrıca yeni gelişmelerden haberdar olmak için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

What’s your Reaction?
0
0
0
0

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir